SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

HISTORIA
SZTUKI KARATE

HISTORIA
KARATE KYOKUSHIN

HISTORIA
KARATE KYOKUSHIN
W POLSCE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SHIHAN
ANDRZEJ DREWNIAK

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2012-03-28
Ministerialne uznanie.

Wyjątkowe wyróżnienie spotkało głównego szkoleniowca a zarazem Prezesa Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai – sensei Roberta Wajgelta 4dan. W uznaniu zasług w dziedzinie propagowania sportu, a szczególnie rozwoju sportów walki w regionie oraz w kraju został on uhonorowany przez Ministra Sportu i Turystyki Panią Joannę Mucha Nagrodą Zespołową II Stopnia. Nagroda ta została przyznana za osiągnięcia sportowe sieradzkiego szkoleniowca w minionym – 2011 roku. W ubiegłym roku podopieczni sensei Wajgelta startowali z wieloma sukcesami w zawodach krajowych i zagranicznych, jednak największe osiągnięcia przyniosły Mistrzostwa Europy w Warnie. Z 30 medali zdobytych przez reprezentantów Polski trzy, jeden złoty i dwa brązowe, trafiły do Sieradza.
Wyrazem uznania dla umiejętności trenerskich szefa sieradzkiego klubu była również ubiegłoroczna nominacja na trenera kadry narodowej. Przy okazji wspomnieć warto, że nie jest to jego debiut w roli szkoleniowca reprezentacji narodowej – w latach 2003-2009 prowadził z sukcesami kadrę Czech. Prowadzony przez niego Jan Sokup zdobył podczas Mistrzostw Świata w Japonii w 2007 roku wicemistrzostwo świata.
Wprawdzie nagroda została przyznana imiennie – to, jak podkreśla Robert Wajgelt, ubiegłoroczne sukcesy są efektem wieloletniej wytrwałej i konsekwentnej pracy kadry instruktorskiej Marka Urbańskiego 2dan, Beaty Wajgelt 1dan, Marcina Sieczki 1dan, Piotra Pawelca 1dan, Jakuba Piątowskiego 1dan, Kamila Kołodziejczyka 1kyu, Szymona Kołodziejczyka 2kyu, Krzysztofa Kotarskiego 2kyu, Igi Wajgelt 2kyu, działaczy oraz oczywiście zawodników. Sieradzcy karatecy od lat występują z sukcesami w rywalizacji krajowej i międzynarodowej, zaś działacze i szkoleniowcy robią wszystko, co w ich mocy, by zapewnić im optymalne warunki do stałego rozwoju. To w praktyce oznacza nieustanne borykanie się z trudnościami, przede wszystkim finansowymi, ale również organizacyjnymi. Jednak dzięki zaangażowaniu grupy ludzi, którzy od lat związani są z klubem oraz współpracy z Urzędem Miasta w Sieradzu i Starostwem Powiatowym udaje się te trudności pokonywać. Wprawdzie karate nie dorównuje popularnością piłce nożnej czy lekkoatletyce, jednak od wielu lat, ta stawiająca swym adeptom wysokie wymagania dyscyplina, przyciąga nowe roczniki dzieci i młodzieży, co daje nadzieję na dalszy rozwój klubu. Od 20 lat głównymi ośrodkami SKKK są Sieradz i Kalisz jednak nie należy zapominać o sekcjach działających w Błaszkach, Wieruszowie, Kępnie czy Złoczewie.
Z pewnością podstawowym miernikiem wartości klubu są sukcesy sportowe. Zdobycze medalowe w rywalizacji krajowej i na arenie międzynarodowej podnoszą jego prestiż, są doskonałą promocją miasta i regionu. Pamiętać jednak również należy o wychowawczym aspekcie pracy kadry instruktorskiej. Wszak karate to sztuka walki,w której na równi ze sprawnością fizyczną liczą się zasady zawarte w przysiędze dojo.

Laureatowi ministerialnej nagrody serdecznie gratulujemy wyróżnienia,zaś karatekom życzymy dalszych sukcesów !2012-03-12
Pasjonująca niedziela we Wrocławiu.

W niedzielę 11 marca 2012r. odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego we Wrocławiu. Zawody były organizowane przez Wrocławski Klub Karate Kyokushin pod kierownictwem sensei Agnieszki i sensei Sylwestra Sypieni. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. W mistrzostwach brało udział ok. 140 zawodników z ośrodków znajdujących się na dolnym Śląsku. Nie zabrakło również reprezentantów naszego klubu: Igi Wajgelt, Magdaleny Mizerskiej, Krzysztofa Kotarskiego, Michała Ochockiego, Macieja Kołeczka, Alberta Kotarskiego, Damiana Popera i Jakuba Kaczmarka. Opiekunem grupy był instruktor sensei Piotr Pawelec, a sędzią maty sensei Marek Urbański. Z naszą drużyną pojechali kibice Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai, którzy swoim dopingiem wspierali naszych zawodników. Nie wróciliśmy z pustymi rękoma, II miejsce wywalczyła Iga Wajgelt w kata seniorek, srebrny medal dla Alberta Tokarskiego oraz brązowy dla Damiana Popera w kumite semi-kontakt -65kg, Krzysztof Kotarski wywalczył III miejsce w kumite seniorów open. Walki były spektakularne, całe mistrzostwa przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria

2012-01-26
Ferie zimowe.

To już kolejny rok, w którym wolny czas będzie można spędzić na zajęciach w ramach Zimowej Akademii Karate. - To oferta dla tych, którzy lubią aktywnie wypoczywać – przypomina Robert Wajgelt, prezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai, który organizuje akademię. Kto może przyjść? Każdy, nawet ten, który czasy szkolne ma już dawno za sobą. Treningi są otwarte i można wziąć udział choćby tylko w jednym z nich. W tym roku zajęcia odbędą się w poniedziałek 6 stycznia i w środę 8 stycznia od 17:00 do 18:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9. Specjalnie dla Pań proponujemy lekcje samoobrony. Uczestnicy zajęć muszą jedynie pamiętać o wygodnym stroju sportowym. W ramach akademii będzie nauka podstaw karate, zajęcia ogólnorozwojowe, wspólna zabawa na sportowo itd. Udział w treningach jest oczywiście bezpłatny. Polecamy !2012-01-12
SEMINARIUM KYOKUSHIN KWF PETERSBURG 2012

W ramach programu Rozwoju Kyokushin we Wschodniej Europie w dniach 4-6 stycznia 2012 roku odbyło się Seminarium Kyokushin WKF z udziałem około 70 instruktorów, zawodników oraz młodzieży szkolnej, które prowadzili shihan Andrzej Drewniak i sensei Robert Wajgelt . Uczestniczyli także zawodnicy z Ukrainy i Gruzji. Tematem seminarium była standaryzacja technik i kata oraz zaprezentowane były kombinacje do walki i samoobrona. Dodatkowo obyło się spotkanie z instruktorami, którego głównym tematem były perspektywy rozwoju Kyokushin KWF na całym świecie a w szczególności w Rosji oraz Estonii i Finlandii. Przyjęto zaproszenia do udziału w Wschodnioeuropejskim letnim obozie w Krakowie oraz Międzynarodowych turniejach w Świnoujściu oraz Sieradzu.
Organizatorem Seminarium była Leningradzka Federacja Kyokushin prowadzona przez sensei Alexandrer Nesterov 3 dan.

galeria

2012-01-11
TRENING I SPOTKANIE KYOKUSHIN KWF KALININGRAD 2012

W dniu 3 stycznia 2012 roku w Kaliningradzie (Rosja), odbył się trening, który prowadzili shihan Andrzej Drewniak oraz sensei Robert Wajgelt. Trening odbył się na sali Sportów Walki w nowo wybudowanym Kaliningradzkim Centrum Sportu, w którym znajduje się nowoczesna Hala sportowa mogąca pomieścić 4000 widzów. Odbyło się także spotkanie organizacyjne z instruktorami z okolicznych ośrodków oraz z Mołdawii i Uzbekistanu na temat poszerzenia współpracy z Kyokushin KWF. Ustalono kalendarz szkoleniowych kontaktów oraz udziału we wspólnych imprezach w Rosji i w Europie. Przyjęto zaproszenie do udziału w Wschodnioeuropejskim letnim obozie w Krakowie oraz startu zawodników w międzynarodowych turniejach w Świnoujściu oraz Sieradzu.
Organizatorem spotkania była Kaliningradzka Liga Kyokushin prowadzona przez sensei Sergei Soldatova 4dan.


galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] nastepna