SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

HISTORIA
SZTUKI KARATE

HISTORIA
KARATE KYOKUSHIN

HISTORIA
KARATE KYOKUSHIN
W POLSCE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SHIHAN
ANDRZEJ DREWNIAK

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2011-07-16
Światowy zlot karateków w Holandii.

Początek lipca zaowocował bardzo ważnym wydarzeniem w świecie karate kyokushin. W dniach od 6 do 10 lipca w Holandii zorganizowano międzynarodowy obóz dla przedstawicieli organizacji krajowych z niemal całego świata. Organizatorem spotkania był Shihan Look Hollander 8 dan, szef Światowej Organizacji Karate Kyokushin. Jak co roku w Holandii pojawili się także przedstawiciele polskich struktur Organizacji, a byli to: Shihan Andrzej Drewniak, prezes Polskiej Organizacji Karate, Sensei Robert Wajgelt, członek Zarządu POK i Sensei Sławomir Rudawski, kierownik ośrodka szkoleniowego w Olkuszu. Światowy zjazd miał konkretne cele; po pierwsze dyskutowano o możliwościach poprawy współpracy pomiędzy Organizacjami poszczególnych krajów tak, ażeby na arenie międzynarodowej działać jeszcze bardziej skutecznie. Po drugie uczestnicy obozu dyskutowali o sprawach czysto sportowych, dotyczących m.in. standartów szkoleniowych, ujednolicenia kata, a także o sprawach technicznych kombinacji do walk. Tradycyjnie już spotkanie w Holandii było też okazją do walk na macie. Polacy - co ważne - wychodzili z nich zwycięsko. Kolejny międzynarodowy zjazd już za rok; jak podkreślali uczestnicy tegorocznego - z pewnością w równie miłej atmosferze.

galeria

2011-07-07
Letnie zgrupowanie w obiektywie.

Międzynarodowe Letnie Zgrupowanie organizowane przez Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai już za nami. Tym razem "białe kimona" było widać w Świnoujściu. Nad Bałtyk na lipcowe zgrupowanie pojechali sieradzanie, ale też uczestnicy z Czeskiej Republiki oraz Siechnickiego Klubu Karate Kyokushin. Mimo, ze to wakacje, kadra trenerska w składzie: sensei Robert Wajgelt 4dan, sensei Peter Drosc 2dan, sensei Ryszard Szuber 2dan oraz instruktor Piotr Pawelec i Krzysztof Kotarski potrafiła dać niezły "wycisk". Zawodnicy rozpoczynali dzień już o godz. 6.00 ranno biegiem na dystansie 10km. Nacisk na zajęciach instruktorzy kładli głównie na doskonalenie kata i elementów walki. Nie samym karate człowiek jednak żyje. Dlatego mimo. iz na trening trzeba było wyść trzy razy dziennie - znalazł się też czas na zwiedzanie pięknej nadmorskiej okolicy. Udało się zobaczyć wiatrak morski czy też wieżę widokową. Jednak jedną z największych atrakcji był dwugodzinny rejs statkiem i promem połączony ze zwiedzaniem kabiny kapitana. Na zakończenie zgrupowania odbył się jeszcze trening nocny z widokiem wschodzącego nad Bałtykiem słońca. Wszyscy wrócili do domu uśmiechnięci i zadowoleni. A my zapraszamy do Świnoujścia już za rok !.

galeria

2011-06-19
Czas na wakacyjną przerwę.

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jutro oficjalne wręczenie świadectw i... wakacje! Uczniowie będą mieli teraz dwa miesiące wolnego, studenci tradycyjnie odpoczną miesiąc dłużej. Letnia laba nie oznacza jednak, że i my zamkniemy klub na cztery spusty. Jak co roku będzie letnie zgrupowanie karateków na obozie, którego główne cele to trening, ale też rekreacja, odpoczynek i poznawanie nowych zakątków kraju. Tym razem wybieramy się do urokliwego Świnoujścia, byliśmy tam zresztą w tym roku na zawodach, z których nie wróciliśmy bez sukcesów - mówi Robert Wajgelt, prezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinaki. Zgrupowanie zaplanowano pomiędzy 24 czerwca a 4 lipca. Już pod koniec wakacji będzie też tradycyjna Letnia Akademia Karate. To już w Sieradzu. Na koniec wszystkim karatekom życzymy udanych wakacji i urlopowych wojaży! Osu!2011-06-13
Podsumowanie pierwszego półrocza działalności Klubu.

Tym razem było i uroczyście i na sportowo. Sieradzkim Klub Karate Kyokushinkai już po oficjalnym zebraniu podsumowującym pierwsze półrocze działalności Klubu. Spotkanie otworzyli prowadzili przedstawiciele zarządu: Marek Urbański, Beata Wajgelt i Robert Wajgelt. Omawiano sprawy związane z bieżącymi sprawami SKKK, ale krótko podsumowano też sportowy dorobek członków Klubu. W sali sportowej SP 9, gdzie zebrali się karatecy był też egzamin na wyższe kyu. Przystąpiło do niego kilkadziesiąt osób i wszyscy zdali ! Dodatkowo nie zabrakło też kilkudziesięciominutowych walk. Na koniec była zaś... mineralna dla wszystkich w kawiarence od prezesa Wajgelta.

galeria

2011-06-09
Srebro i dwa brązy ze Świnoujścia

Kolejne cenne krążki na koncie zawodników Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. W pierwszy weekend czerwca w Świnoujściu odbył się VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia. Organizatorem imprezy była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z Polski, Rosji, Niemiec i Ukrainy. Sieradzkie karate kyokushin reprezentowali Iga Królewicz, Mikołaj Rogowski i Michał Ochocki wraz z sensei Markiem Urbańskim. W sobotę na tatami wystąpił jedynie Michał Ochocki w kata młodzików. - Był bardzo skoncentrowany a stres startowy dodał mu na tyle skrzydeł, że bardzo dobrze wykonane ćwiczenia dały mu brązowy medal - powiedział po powrocie z zawodów sensei Marek Urbański, opiekun sieradzkiej ekipy. Drugiego dnia zawodów Michał "otarł się" o złoto w walce finałowej, ostatecznie zdobywając srebrny medal. W niedzielę na tatami zaprezentował się Mikołaj Rogowski. Była to piękna, wyrównana walka, prowadzona w bardzo szybkim tempie, pełna finezji technicznej, wymaganej w semikontakcie. Niestety po dogrywce sędziowie przyznali zwycięstwo rywalowi, który został zresztą potem uznany najlepszym karateka turnieju. O dużym sukcesie może też mówić Iga Królewicz, która w połączonej grupie z zawodniczkami +55 kg, uplasowała się na trzeciej pozycji.
Zdecydowanie mniej nerwowy pierwszy weekend czerwca miała inna grupa zawodników SKKK. Sieradzan zaproszono na pokazowy występ w Wieruszowie, gdzie właśnie trwały obchody tegorocznych Dni tego miasta. Klubowa elita pod przewodnictwem sensei Roberta Wajgelta jak zwykle dała z siebie wszystko pokazując podstawowe techniki karate, elementy samoobrony czy też prezentując pokazowe walki. Jak zwykle na takich pokazach duży aplauz publiczności wzbudził też pokaz tamashiwari, czyli sztuki łamania twardych przedmiotów.poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] nastepna