SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

HISTORIA
SZTUKI KARATE

HISTORIA
KARATE KYOKUSHIN

HISTORIA
KARATE KYOKUSHIN
W POLSCE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SHIHAN
ANDRZEJ DREWNIAK

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2009-04-01
Medalowe żniwo na Dolnym Śląsku.

To już kolejne tegoroczne zawody kyokushin, które nie odbyły się bez naszych karateków. W minoną sobotę grupa zawodników SKKK pojechała do Olesna, gdzie rozegrano prestiżowe Mistrzostwa Dolnego Śląska. Miło nam poinformować, że udało się tam "zgarnąć" dwa cenne medale. Po brąz w kategorii full kontakt do 80 kg sięgnął Jakub Piątowski. Z kolei srebrny krążek zawisł na szyi Mikołaja Rogowskiego, który walczył w lekkim kontakcie -65 kg. Pozostali sieradzanie, którzy pojechali do Olesna: Karolina Kruk, Iga Wajgelt, Magdalena Mizerska, Ewa Helman, Kamil Kołodziejczyk, Szymon Kołodziejczyk, Krzysztof Kotarski, Piotr Pawelec, Filip Fichowski, Michał Martynów i Michał Kwiatkowski niestety nie zdołali sięgnąć pudła. Srebra dla Mikołaja i brązu dla Kuby oczywiście serdecznie gratulujemy !

galeria

2009-03-13
Złoto - brązowa Praga !

Turniej juniorów młodszych karate kyokushin w Pradze z medalami dla sieradzan ! Sięgnęli po nie zawodnicy Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. Jak mówi sensei Robert Wajgelt - mimo, że zawody miały mniejszą rangę - w tym roku nie braknie kolejnych takich startów, bo to forma przygotowań do kwietniowych Mistrzostw Polski seniorów, które odbędą się zresztą w Sieradzu. Tymczasem podczas rywalizacji na macie w Pradze w kategorii junior młodszy brąz zdobył Mikołaj Rogowski, zaś drużynowo team: Ewa Helman - Radosław Kosicki w kategorii do 80 kg oraz Marcin Sieczka w kategorii "plus 80 kg" zdobył złoty medal. Trofea to tym cenniejsze, że sieradzanie walczyli w Pradze jako jedyna ekipa zagraniczna. Gratulujemy.

galeria

2009-03-04
Polska - Ukraina w Gorzowie Wielkopolskim.

Początek tego sezonu sportowego już pokazuje, że to będzie pracowity rok dla karateków. Wielu wyleje morze potu, tak na treningach jak i później na zawodach. Dobrym przykładem to co działo się 28 marca w Gorzowie Wielkopolskim. To właśnie tam rozegrano bardzo emocjonujący mecz karate Polska – Ukraina. Impreza – a jakże – odbyła się m.in. z udziałem dwóch zawodników Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. W Kadrze Polski znaleźli się Marcin Sieczka i Arkadiusz Sieczka . Jeszcze przed zawodami czuliśmy, że "coś" z tego startu będzie, no i tak się rzeczywiście stało – mówi Sensei Robert Wajgelt, wice prezes SKKK. To "coś" to piękna wygrana walki Marcina z jednym z Ukraińców, która pozwoliła rozstrzygnąć cały mecz na korzyść Polski z rezultatem 16:13. Zawodnicy rywalizowali też w kategorii tamashiwari, w której wygrał Michał Krzak z Katowic rozbijając 12 desek.

galeria

2009-03-03
Zakończenie akademii zimowej w Kaliszu.

To już kolejny rok, w którym Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai zorganizował Zimową Akademię Karate. Impreza odbyła się m.in. w ramach zimowych ferii w Kaliszu. Jak co roku zajęcia prowadzili Sensei Robert Wajgelt, Sensei Jakub Piątkowski oraz Sempai Piotr Pawelec. Przez treningi "przewinęła" się duża liczba nowych adeptów karate, którzy postanowili zgłębiać tajniki karate. Zajęcia odbywały się w IV Liceum Ogólnokształcącym. Na zakończenie Akademii wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy oraz klubowe gadżety. Mamy nadzieję, że ta impreza po raz kolejny przybliżyła wspaniałą sztukę walki jaką jest karate Kyokushin – mówił po ostatnim treningu Sensei Jakub Piątowski. Mamy nadzieję, że Akademia z roku na rok będzie "przyciągała" kolejnych adeptów karate z Kalisza i okolic – dodał.2009-02-14
Mistrzostwa Województw Kujawsko-pomorskiego.

W sobotę 07 lutego 2009 r. reprezentacja SKKK, uczestniczyła w Mistrzostwach Województw Kujawsko-pomorskiego w Inowrocławiu. Opiekunami grupy byli Sensei Marek Urbański i Ewy Helman. Dojo Sensei Daniela Gorczycy przyjęło tego dnia ponad 200 gości rywalizujących w kategoriach kadetów, juniorów i seniorów. Nasza drużyna startowała tylko w dwu pierwszych w kata i kumite lekki kontakt. Można powiedzieć, że siedmioosobowa drużyna zawodników spisała się na brąz! Zdobyliśmy 7 brązowych medali. W konkurencji kumite brązowe medale zdobyli Michał Pietrus, Mikołaj Rogowski, Fichowski Filip, Konrad Jakubowski i Karolina Kruk . W konkurencji kata także brązowe medale zdobyli Michał Pietrus i Michał Ochocki. W zawodach brał udział także Bartek Fichowski, któremu tym razem nie udało się zdobyć żadnego medalu, ale następnym razem na pewno osiągnie sukces! Zawody odbyły się w sympatycznej atmosferze w najstarszej w Wielkopolsce Sali Towarzystwa Sportowego Sokół, powstałego w 1884 r. w Inowrocławiu, który tego dnia obchodził swoje kolejne urodziny.poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] nastepna